Улаштування паль

За останні 8-10 років в будівництві намітилась стійка тенденція до спорудження висотних будівель і споруд 25-37 і вище поверхів, в зв’язку з чим перед проектними установами стоїть важка задача вибору пальових фундаментів під кожну конкретну будівлю.

В залежності від геологічних умов навантаження на погонний метр фундаменту необхідно вибрати оптимальний варіант пальового фундаменту, який буде виконаний в найкоротші терміни, бути абсолютно надійним і порівняно дешевим.

До 1995 року найбільш розповсюдженими пальовими фундаментами були фундаменти із забивних і буронабивних паль. З 1995 року почали застосовуватися нові технології улаштування паль – буроін’єкційні або CFA (напорне бетонування через повний шнек), а з 2002 року – технології улаштування паль методом «розкатки» ѓрунту або OMEGA (напорне бетонування через порожній «ущільнювач» без виноса ѓрунту на поверхню землі).

1. ФУНДАМЕНТИ ІЗ ЗАБИВНИХ (ВДАВЛЮВАНИХ) ПАЛЬ

Тривалий час фундаменти із забивних паль були найбільш дешевими через недорогі энергоносії, транспортування, навантажо-розвантажувальні роботи, просту технологію улаштування , наявність нових масивів забудови.

В цілому пальові фундаменти із забивних паль виконувались під збірні залізобетонні будівлі в 9-16 поверхів. Розрахункові навантаження приймались 40-70 тонн в залежності від будівлі, геологічних умов будмайданчика. Але назвати ці фундаменти із забивних паль надійними можна тільки стосовно до різних геологічних умов будівельних майданчиків, тому що забивання їх, наприклад в піску, приводить до руйнувань паль, а внаслідок довготривалих динамічних або статичних (вдавлювання) дій на палю в її тілі виникають сколи, зрізи. Тому застосування фундаментів із забивних паль вкрай обмежене і ЗАТ фірма «Фундамент» пропонує замість них інші найновіші технології улаштування пальових фундаментів.

2. ФУНДАМЕНТИ ІЗ БУРОНАБИВНИХ ПАЛЬ

Найбільш розповсюдженими в світі є фундаменти із буронабивних паль. Цей метод є класичним. Ці фундаменти надійні, сприймають великі навантаження, параметри паль легко контролюються в процесі ведення робіт. Буронабивні палі виконуються діаметром від 630мм до 1500мм, глибиною до 50м, в будь-яких геологічних умовах. Продуктивність улаштування таких фундаментів – 12-20м³ за зміну. Буронабивні палі незамінні в разі улаштування підпірних стін, а також в умовах щільної міської забудови.

3. ФУНДАМЕНТИ ІЗ БУРОІН'ЄКЦІЙНИХ (CFA) ПАЛЬ

Ця технологія улаштування пальових фундаментів отримала застосування в Україні в 1994-1995рр. за допомогою бурових установок фірми «САЛЕТАНЖ». Паралельно з цією фірмою «Фундамент» разом з інститутом «Укрспецмонтажпроект» був розроблений дослідний зразок бурової установки УБЦ-1 (установка безперервного циклу) із вітчизняних комплектуючих на базі крана МКГ-25 БР, який успішно пройшов випробування. Наразі дані бурові установки оснащені комп’ютерною системою контролю параметрів продавлюваної палі, розробленої фахівцями КНУБА. На сьогоднішній день ці установки працюють в Україні, Росії, Білорусі. Більш потужні бурові установки зарубіжного виробництва (BAUER, Casagrande) з максимальним крутячим моментом приводної головки до 40 т/м фірма «Фундамент» використовує для улаштування буроін’єкційних паль діаметром 700÷800мм і більше 20м глибини.

Технологія улаштування цих паль достатньо проста і надійна. На копровій щоглі набирається шнекова колона необхідного діаметра і довжини. Установивши на точку буравлення, шнекова колона забуравлюється на проектну глибину, в разі досягнення якої бетононасосом по системі бетоноводів подається під тиском бетонна суміш з одночасним підняттям шнекової колони. Вибурений ѓрунт прибирається допоміжним краном за допомогою грейфера або екскаватором. Потім в свіжеукладений бетон установлюються арматурні стрижні або вібратором занурюється арматурний каркас.

Продуктивність однієї установки складає 50-120м³ готових паль за зміну.

Переваги пальових фундаментів із буроін’єкційних паль:

  • висока продуктивність;
  • висока якість виготовлення;
  • велика несуча спроможність – в 1,15-1,25 рази вище, ніж такий же буронабивний;
  • самий дешевий спосіб виготовлення паль.

4. ТЕХНОЛОГІЯ УЛАШТУВАННЯ ПАЛЬОВИХ ФУНДАМЕНТІВ
МЕТОДОМ УЩІЛЬНЕННЯ (РОЗКАТКИ) ЃРУНТУ

Ця технологія дозволяє виконувати улаштування пальових фундаментів практично без виноса ѓрунту на поверхню. Для їх улаштування застосовуються бурові установки зарубіжного виробництва з крутячим моментом не менше 25 г/м і тиском на робочий орган не менше 30т.

Переваги даної технології:

  1. Висока несуча спроможність:
    • витиснення об’єкта ѓрунту в навколишнє середовище створює циліндричний стовбур ѓрунту, який має високу щільність;
    • площа передачі тиску (ущільнений об’єм ѓрунту) збільшується приблизно на 30%;
    • як наслідок, відбувається збільшення поверхні тертя приблизно на 39% і тиск на основу приблизно на 50÷70% (по відношенню до номінального діаметра).
  2. Висока продуктивність роботи. Виключається вивоз вибуреного ѓрунту з будмайданчика.
  3. Мінімізація витрат бетону:
    • в результаті ущільнення значно зменшується перевитрати бетону порівняно з іншими методиками безперервного буравлення.
  4. Знижена вартість виготовлення:
    • комбінація високої швидкості буравлення, короткого часу бетонування (висока продуктивність бетононасосу для закачки бетону) і незначного часу, який витрачається на переміщення, дозволяє досягати значень денної продуктивності, які набагато перевищують традиційні методи улаштування паль;
    • низька вартість тони докладеного навантаження (завдяки збільшуючій несучій здатності в результаті ефекту ущільнення).
сайт створено компанією создать сайт