Історія

Історія підприємства почалась в 70-і роки минулого століття. На підставі наказу МНССР України від 19.12.1969 р. для виконання особливо складних фундаментів в м.Києві і в Україні було створене Київське спеціалізоване управління № 580 тресту "Укрбурвод" Міністерства монтажних і спеціальних будівельних робіт УРСР. В 1972р. очолювати спецуправління №580 призначається Г.Д.Шпігель (гендиректор ЗАТ фірма «Фундамент»).

В 1991-1996 рр. вітчизняна будівельна індустрія перебувала в занепаді. Однак, дякуючи ефективному управлінню виробництвом, оперативності, прогресивному неординарному підходу керівництва в прийнятті важливих рішень вдалося зберегти підприємство, а також зберегти обладнання та механізми від знищення і не розгубити кваліфіковані трудові кадри.

Так, на початку 90-их років спецуправління №580 тресту «Укрбурвод» було перетворене в Київське спецуправління №580 «Спецфундаментбуд» НВО «Укргідроспецбуд» (наказ №52 від 25.03.1991 р.), яке, в свою чергу, було реорганізоване в орендне підприємство «Фундамент» (наказ №21 від 31.01.1992 р.), а в 1993 році установчим договором від 20.10.1993 р. на базі орендного підприємства «Фундамент» і його майна було створено Закрите акціонерне товариство фірма «Фундамент». Підприємство зареєстроване у Печерській райадміністрації м.Києва і отримало свідоцтво № 5995 про присвоєння фірмі "Фундамент" державного реєстраційного № 0886495 від 04.11.1993 р.

Разом з Держбудом СРСР і Держбудом України спеціалістами компанії були розроблені перші будівельні норми і розцінки на буронабивні палі, пізніше – будівельні норми і доповнення, а також зміни до будівельних норм і правил з улаштування пальових фундаментів, затверджених Держбудом України в 2001р.

В арсеналі робіт компанії об’єкти житлового, промислового, соціально-культурного та побутового призначення, які будувались або реконструювались в м. Києві починаючи з 1970 р. Ось тільки деякі з них: ІОЦ Українського управління цивільної авіації , Будинок торговлі , Український дім , Національний банк України , Промінвестбанк, палац «Україна», споруди музейного комплексу Великої Вітчизняної війни і Національного спорткомплексу «Олімпійський» , театр ім. І. Франка, Національний оперний театр, Театр ляльок, готелі «Салют», «Київ», «Спорт», «Русь», «Інтерконтиненталь», «Св. Софія», учбові і медичні заклади, улаштування протизсувного захисту Андріївської церкви, реконструкція Бессарабського кварталу, перші в Києві 36-поверхові будинки, заводи «Арсенал», «Радіоприбор», завод ім. Малишева в Харкові, хімкомбінати в Рівному і Черкасах і багато ін. Також ЗАТ фірма «Фундамент» має досвід роботи на будівельних об’єктах Єгипту.

У 1986 році підприємство бере участь в роботах по ліквідації аварії на ЧАЕС – роботи по спорудженню Південного відсікаючого протифільтраційного дренажу колектора станції.

Підприємство посідає одне з провідних місць в фундаментобудуванні України з розробки, освоєння і ефективного впровадження передових сучасних технологій в виробництво: в 70-80 рр. минулого століття це були буронабивні, в 90-і роки – буроін’єкційні палі. В 2002 вперше в світовому фундаментобудуванні ЗАТ фірма «Фундамент» за тісної співпраці з німецькою фірмою – виготовлювачем будівельної техніки «BAUER» розробила і впровадила в виробничих умовах технологію улаштування паль установкою безперервного циклу BG – 25 методом «розкатування», яка дозволяє без винесення вибуреного ѓрунту на поверхню влаштовувати палі великої несучої здатності. Вперше ця технологія була застосована в Україні, в м. Києві при реконструкції Бессарабского кварталу і будівництві житлових об’єктів, розташованих по вулиці П. Мирного.

Генеральний директор ЗАТ фірма «Фундамент» Шпігель Г. Д. з 1972р. є беззмінним керівником організації, яка за свою непросту історію не тільки змогла зберегти свій багатий кадровий потенціал, але й постійно нарощує виробничі потужності. На сьогоднішній день показник росту об’ємів виробництва складає до 22-25% на рік.

сайт створено компанією создать сайт